Home
About Site
Webmaster
Copyright
English


e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


About Site

Witaj na stronach HQ ELITE Federation PL Komandorze.
Pomysł na stworzenie strony zrodził się w lipcu 2002 roku podczas dyskusji na forum StareGry.pl Ówczesny administrator tego serwisu proFit (także fan Frontiera) udzielił wsparcia w postaci hostingu oraz domeny i tak ruszyłem.

(Big Tnx dla serwisu StareGry.pl)

Nie znając właściwie żadnego taga html zrobiłem bardzo prostą stronę zgodnie z założeniami - Kilka informacji o Frontierze, byle po Polsku. Na forum solidarnie stwierdziliśmy że brak dedykowanej Frontierowi strony to wstyd dla kraju ;-),
dlatego postanowiłem czymś wypełnić czarną dziurę w polskim internecie.

Z czasem rodziło się coraz więcej pomysłów, a przełomowym był ten, po którym napisałem mail do administratora szwedzkiej strony o First Encounters Sirocco Station. Dan Lind okazał się bardzo miłym facetem, spodobał mu się pomysł że chcę zrobić stronę w języku polskim i zaproponował mi udostępnienie części swoich materiałów.

Tak więc zaczął rysować się kształt Polskiego Srrwisu Frontiera, wtedy jeszcze nie myślałem że tak daleko to zajdzie, że odezwą się do mnie setki fanów Frontiera i razem stworzymy polską scene ELITE. Prace nad serwisem pochłonęły mnie całkowicie, mając do dyspozycji materiały z sirocco station, własną wiedzę i pomysły rozpocząłem prace. Po 10 miesiącach strona wystartowała, co odbiło się szerokim echem w kręgu ELITE na całym świecie, napłynęło wiele gratulacji, propozycje linków, pytania. Warto było!

Obecnie serwis zawiera ok 150 podstron, niektóre są nieco schowane i nie wystepują bezpośrednio w menu. Frontier to wspaniała i wyjątkowa gra dlatego nigdy nie powiemy sobie że napisaliśmy o Frontierze już wszystko - To po prostu niemożliwe. Strona i Forum pomogą Wam poznać tą wspaniałą grę bardzo dogłębnie.

Jako ciekawostkę powiem że cała strona od A do Z (oprócz wszystkich aktualizacji) została stworzona przy pomocy sprzętu z czasów powstania Frontiera, bo dokładnie z 1995 roku. Do pracy nad nią wykorzystałem sprzęt w konfiguracji:

Komputer: COMPAQ ProLinea 5100
Procesor: Intel Pentium 166 MMX
Pamięć: 48 MB Ram
HDD: 1.3 i 0,5 GB
Grafika: 1MB
Modem: Intel 56.600
Monitor: COMPAQ P50 15"

Ostatnio zrobiłem optymalizację strony pod więcej przeglądarek więc w tych najpopularniejszych powinna wyswietlac sie lepiej, jednak wszystkie efekty i 100% poprawnego wyświetlania zapewnia wyłącznie Interet Explorer 5+.

Coż, to chyba tyle, mam nadzieję że serwis się spodoba, że dzięki niemu odkryjecie coś nowego związanego z FFE i przede wszystkim, że Frontier zyska nowych zwolenników
a Ci starzy weterani jeszcze raz usiądą za sterami swojego ulubionego statku :-)

Pozdrawiam i do zobaczenia w wyścigu Wiccan Ware!

Commander: SICK_PL
mail to: sick@irc.pl

 

Webmaster >>>

 

 

do góry
Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2006 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site