Home
Careers
Trading

Piracy
Hunting
Asteroid M.
Surface M.
e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


Eksploracja Asteroidów
(Asteroid Minding)

Jeśli chcesz eksplorować asteroidy, będziesz potrzebował 30MW Mining Laser oraz Tractor Beam Cargo Scoop (możesz także użyć Fuel Scoop lub Cargo Scoop Conversion). Tą drogą będzie mógł zdobywać paliwo z gwiazd, które następnie będziesz mógł sprzedać np. w systemach gdzie się go importuje (wyższa cena).


Pole Asteroidów
                          
     
Polecam zakupienie średniej wielkości statku, np. Lanner, Constrictor itp, i zainstalowanie na wieżyczce niezbyt dużego lasera (1MW Beam), co znacznie ułatwi nam ewentualną walkę.

Teraz poważny problem - jak znaleźć asteroidy. Wyglądają one z daleka jak pomarańczowo-brązowe gwiazdy. Jeśli masz włączone etykietki (labels), możesz z łatwością dojrzeć różnice - asteroidy  nie mają żadnych nazw.

Wiesz już jak wyglądają, ale wciąż nie wiesz gdzie je znaleźć. Obawiam się że nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie - po prostu musisz przemieszczać się między systemami i mieć nadzieję że będziesz miał szczęście. Jest jednak kilka dobrych rad: nie znajdziesz żadnych asteroidów w gęsto zaludnionych systemach (jak Sol, Achenar), jednak niektóre wydają się mieć wysokie prawdopodobieństwo ich posiadania.

Z tego co wiem, asteroidy znajdują się w następujących systemach:

Lave [-3,-6]
Indaol [-1,6]
Ackceze [-4,-6]
Roos 154 [0,-1]

W porządku, teraz już sam możesz znaleźć asteroidy, ale jak w rzeczywistości je kopać? Nie jest to wielki problem: masz przecież na dziobie 30MW Mining Laser, podleć na kilka kilometrów do asteroidu i po prostu strzel do niego kilka razy, zobaczysz jak asteroid zacznie "wypluwać" różne rzeczy. Mogą one być naprawdę różne, czasem dostaniesz tylko śmieci (rubbish), wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zniszczenie asteroidu, tak by nie wszedł ci więcej w drogę kiedy będziesz kopał inne.

Po prostu zwiększ przyspieszenie czasu i strzelaj do niego, aż go zniszczysz. Najczęściej spotykanym wykopaliskiem są śmieci, ale możesz dostać też Minerals, Metal Alloys, Gem Stones, czy Precious Metals. Warto spróbować a więc powodzenia!

 Planetary Surface Minding >>>


Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site