Home
Careers
Trading
Piracy
Hunting
Asteroid M.
Surface M.
e-mail
PL FFE Site
Webmaster

Hosting by:
Stare Gry .pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


Wydobywanie z Powierzchni Planet
(Planetary Surface Minding)

A więc chcesz dokonać kilku poważnych odkryć? Nie ma problemu, spraw sobie 30 tonową MB4 Mining Machine (około 5800$) i podążaj do jednego z odległych systemów (kopanie jest zabronione w większości zaludnionych systemów). Szukaj planet o temperaturze powierzchni mniejszej niż 200°C, wyląduj i rozwiń MB4. Maszyna zacznie analizować powierzchnię i zdawać raport co może być w tym miejscu wydobywane.   MB 4 Mining MachineRaport obejrzysz w Mining Installation Screen (F2). Jeżeli maszyna nie znajdzie nic ciekawego przemieść się o kilkaset kilometrów i spróbuj w innym miejscu, albo poleć na inną planetę. Kiedy MB4 jest rozłożone możesz śmiało wystartować i zająć się na kilka miesięcy czymś przyjemniejszym, podczas gdy maszyna będzie na Ciebie (i siebie) pracowała sama.

                                                    Mining Installation Screen


Dobrze, chyba już czas sprawdzić co wykopała Twoja MB4. Wywołaj Mining Screen, a tam zobaczysz w jakim systemie jest maszyna. Może tam być więcej informacji, dlatego dobrym sposobem jest zapamiętanie obszaru na którym MB4 zaczęła kopać. Kiedy już przybędziesz do właściwego systemu przejdź do Mining Screen i wciśnij przycisk obok maszyny, twój autopilot rozpocznie nawigację i (mam nadzieję) doprowadzi cię do celu.

Wyląduj w niewielkiej odległości od MB4 i naciśnij odpowiednią ikonke (mining rig icon) na pulpicie sterowniczym statku. Klikając ikonkę jeden raz do Twojej ładowni zostanie załadowane wszystko to, co maszyna wykopała, jeśli klikniesz poraz drugi to maszyna załaduje się sama. Jeżeli zostawisz MB4 będzie ona kontynuowała pracę aż wrócisz następnym razem.

Oczywiście możesz rozłożyć kilka maszyn i oblatywać je sobie zbierając to co wykopią, a później sprzedawać na giełdach. To taki przyjemny sposób na dodatkowe pieniążki i nudę, czasami lecąć gdzieś po drodze możesz "zahaczyć" o swoje MB4 i zarobić parę groszy...


Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site