Home
Elite IV
Elite IV Newse-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution

ELITE IV: The Next Encounter:  Wciąż oczekiwana...Pierwszą grą z serii Elite była właśnie Elite, która za sprawą Davida Brabena i Iana Bell'a ujrzała światło dzienne w roku 1984 i od razu stała się bestsellerem. W tamtych latach kiedy komputer typu IBM PC nie był jeszcze tak popularny jak dziś,
Elite ukazało się równocześnie na Commodore 64.

Niecałe 10 lat później, a dokładniej w marcu 1993 roku David znowu dał znać o sobie ogłaszając że wprowadził na rynek drugą część o nazwie Frontier: Elite II. Kilka miesięcy później FE2 stał się najlepiej sprzedawaną grą na komputery domowe w 1993 roku. Idąc z duchem czasu Elite II ukazało się na królującą w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych Amigę, oraz PC i Atari ST.

Nie trzeba było czekać długo na kontynuację, Idąc za ciosem Frontier: First Encounters ukazał się w roku 1995 i został okrzyknięty jako trzecia część serii Elite III, póki co ostatnia... Z racji wyższych wymagań sprzętowych gra ukazała się na dyskietkach dla PC oraz Amigi 1200 i na CD Rom dla PC i Amigi CD32.

Przeszukując sieć pod kątem Elite IV tak naprawdę nie trafiłem na żadne wartościowe informacje które mogły by powiedzieć nam coś bliżej o tej grze. Te które udało mi się znaleźć są stosunkowo stare i niestety już nieaktualne, mówią o tym że Elite IV ukaże się w roku 2002 co jak wiemy się nie stało. W dzisiejszych czasach nową grę, film czy książkę promuje się już w czasie produkcji, a o E4 nadal nie wiemy nic. Nie ma ani jednego screena, nawet ten który widzicie powyżej jest wymysłem fana a nie Davida, czy wydawcy.

Nie ma też żadnych informacji poza kilkoma starymi i suchymi wypowiedziami Brabena. Te wszystkie fakty powodują że zastanawiam się czy Frontier Developments wogóle pracuje nad tym tytułem. Wcześniej mówili że czekają na następną generację hardware (P4, PS2, Xbox), która jak wiadomo już nadeszła. Jest jeszcze kilka innych rzeczy które powodują u mnie mieszane uczucia, nie mogę się oprzeć myśli że FD zarzuciła pracę nad Elite IV, bo niewątpliwie nad nią pracowała.

Cóż, oceńcie sami, w dziale Elite IV News znajdziecie wszystkie materiały które udało mi się znaleźć w sieci, tym samym będę nadal obserwował temat i jeżeli tylko pojawi się coś nowego na pewno opublikuję to na PL FFE Web Site.Elite IV News >>>

 

 

do góry 


Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else © 2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site