Home
Manual
Saker MK III
Systemy
Widok
Inwentarz
Mapa
Komunikacja
Skaner
Wskaźniki
Konsola
Sterowanie
Lot na uwięzi
Dokowanie
Mapy
Stardreamer
Pogoda
Test Pilota
Walka
Techniki
Pierwszy Lot

FAQ

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution

Manual

Frontier jest grą niebanalną, ogromnie zawiłą oraz skomplikowaną i tutaj właśnie tkwi jego geniusz. Mimo iż interfejs użytkownika jest przyjazny i samo sterowanie grą nie sprawia większych trudności to olbrzymie możliwości powodują że Frontiera można się wystraszyć.
Ale to błąd, ponieważ ta gra nie tyle jest trudna co zaskakująca i rozbudowana, ale to także nie problem, od czego jest manual!

Na dzień dzisiejszy po prawie 10 latach od wydania First Encounters można śmiało powiedzieć że nie ma żadnej gry którą można traktować jako następce Frontiera. Współczesna filozofia produkcji gier komputerowych jest całkowicie inna i nikt nie stara się robić skomplikowanych żywotnych produkcji, dziś liczy się grafika i pieniądze które po przejściu gry zostaną wydane przez graczy na kolejną jeszcze lepszą graficznie część wyposażoną w nowe misje.


Port New San Francisco na Earth [0,0]

Od chwili wydania Frontiera żadna gra nawiązująca do FFE w jakikolwiek sposób nie wniosła poza grafiką nic nowego, kto grał w Freelancera, Privateera czy X-Beyond doskonale wie o czym mówie, te bardzo dobre i znane tytuły nie mają nawet najmniejszego podejścia do Frontiera, jest to raczej jego bardzo uboga namiastka.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ te gry są dla wszystkich a nie tak jak cała seria Elite dla wybranych, dla prawdziwych wyjadaczy, dla najlepszych, opatrzonych największą wyobraźnią i fantazją graczy na świecie.

Możesz podjąć to wielkie wyzwanie i spróbować swoich sił w jednej z najciekawszych produkcji w historii gier komputerowych, produkcji która na lata przyćmiła wszystkie sukcesy wydawnicze w tej dziedzinie.
Aby zostać komandorem Elite Federation czeka Cię długa droga którą proponuję zacząć od dokładnego zapoznania się z tym Manualem.
Uzupełniają go także inne działy do których umieściłem odpowiednie odnośniki. Polecam rozpoczęcie gry w oknie z otwartym w przeglądarce manualem :-)


Pomocne na pewno będzie FAQ bardzo ważny dział w ktorym pisze dokładnie jak instalować oraz konfigurować grę. Są tam także odpowiedzi na większość waszych pytań które zadajecie więc jeśli nasuwają się Wam jakiekolwiek pytania zacznijcie właśnie od FAQ

Sam Manual jest bardzo rozbudowany, ale napisany przystępnym
językiem i mam nadzieje ciekawy dlatego warto wypróbować te wszystkie opisane rzeczy krok po kroku na bieżąco w grze.

A więc do dzieła Komandorze! 

Twój Saker MK III >>>

 Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site