Home
Manual
Saker MK III
Systemy
Widok
Inwentarz
Mapa
Komunikacja
Skaner
Wskaźniki
Konsola
Sterowanie
Lot na uwięzi
Dokowanie
Mapy
Stardreamer
Pogoda
Test Pilota
Walka
Techniki
Pierwszy Lot

FAQ


e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution


Lot przy złej pogodzie

Możesz wierzyć lub nie, ale w kosmosie panuje również zła pogoda i tak, jak w przypadku pogody na ziemi, tu również musisz zachować wzmożoną czujność. Nie zrozum nas źle. Nie chodzi o mgłę, deszcz czy śnieg. Zamiast tego masz dwie inne rzeczy, z którymi napewno będziesz się borykał. Obydwie z nich są szalenie niebez-pieczne i obydwie z nich od czasu o czasu mogą oznaczać trudności przy wykonywaniu manewrów.

1. Asteroidy

Potraktuj je jak ogromne kule gradowe. Te potężne kawałki skał powoli dryfują przez bezmiar kosmosu niosąc ze sobą pokaźne zasoby minerałów i rudy. Gdy natkniesz się na te wspaniałe maleństwa, to możesz zrobić tylko dwie rzeczy. O pierwszej możemy mówić tylko wówczas, gdy masz do dyspozycji laser górniczy o mocy 30 MW który pozwala na zamianę ich w gwiezdny pył.

Druga możliwość to zredukowanie prędkości i próba znalezienia wolnego prześwitu między nimi - nie jest to proste zadanie, jednak napewno warte zastanowienia (zawsze możesz również nadłożyć drogi i bezpiecznie ominąć je z daleka - wszystko zależy od tego, jak bardzo już jesteś zmęczony).

2. Mikrometeoryty

Te małe cząsteczki pyłu są tak miniaturowe, że nie jesteś w stanie ich dojrzeć gołym okiem i w 99.9 procentach jesteś wobec nich zupełnie bezbronny. Gdy nabierasz szybkości, wtedy te małe cząsteczki zaczynają trząść Twoim statkiem i jeśli nie będziesz ostrożny, to mogą zacząć powodować uszkodzenia.

Wszystkie systemy pól ochronnych statku są tak zaprojektowane, że wytrzymują nawał miniaturowego kosmicznego żwiru. Nieosłonięte jednak części statku (anteny, podwozie itp.) mogą łatwo ulec uszkodzeniu, zanim więc rozpoczniesz podboje nowych systemów upewnij się, że wszystko zostało pochowane. 

 

Twój test pilota >>>

 

 

 


Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site