Home
Manual
Saker MK III
Systemy
Widok
Inwentarz
Mapa
Komunikacja
Skaner
Wskaźniki
Konsola
Sterowanie
Lot na uwięzi
Dokowanie
Mapy
Stardreamer
Pogoda
Test Pilota
Walka
Techniki
Pierwszy Lot

FAQ


e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution

Wskaźniki paliwa i temperatur oraz światła ostrzegawcze.Trzy wskaźniki z prawej strony Konsoli Sterowania odnoszą się do: temperatury kabiny, temperatury laserów oraz do paliwa. Po lewej stronie znajdują się trójkątne światła ostrzegawcze.

Temperatura w kabinie

Pomarańczowy wskaźnik, znajdujący się z lewej strony wszystkich trzech, odczytuje aktualną temperaturę panującą w kabinie, pomaga również komputerowi pokładowemu w ustaleniu optymalnego dla Ciebie zakresu temperatur. Jeśli znajdziesz się zbyt blisko silnego źródła ciepła (np. gwiazdy), wówczas temperatura w kabinie zacznie rosnąć, aż w pewnym momencie osiągnie punkt wrzenia i wówczas już wogóle nic byś nie czułl. Twój statek niedługo potem zacząłby się topić, a to już byłaby ogromna strata dla galaktyki, powinieneś więc tego unikać.

Temperatura Laseru

Czerwony wskaźnik po środku wszystkich trzech przekazuje ciągły odczyt temperatury laseru. Lasery, które podczas walki się przegrzeją, zostaną odłączone i będzie ich można używać dopiero wtedy, gdy ostygną - co może się źle skończyć. Ogólnie rzecz biorąc, lasery wiązkowe przegrzewają się szybciej niż lasery pulsacyjne; obydwa problemy pomoże rozwiązać specjalne urządzenie wspomagające chłodzenie - Laser Cooling Booster którego opis znajdziesz w dziale Equipment

Wskaźnik Paliwa

Zielony wskaźnik z prawej strony wszystkich trzech daje odczyt aktualnego poziomu paliwa w zbiornikach. Pamiętaj, że samo kupno paliwa nie wystarcza, musisz je jeszcze zatankować za pomocą przycisku tankowania, który znajduje się na liście inwentaryzacyjnej spisu załadowanych towarów.Światła ostrzegawcze:

Z lewej strony skanera znajdują się trzy trójkątne światła ostrzegawcze. Oto one:

Ostrzeżenie o ataku

Czerwone światło ostrzegawcze zapali się z lewej strony wówczas, gdy Twój statek znajdzie się pod czyimś obstrzałem.

Podwozie

Jeśli wypuściłeś podwozie, które działa bez zarzutu, wówczas pośrodku zapali się zielone światło. Pamiętaj o tym, że w razie lotu po starcie z wysuniętym podwoziem, może ono ulec uszkodzeniu. Zaraz po opuszczeniu lądowiska chowaj podwozie.

Autopilot

Gdy uruchomiłeś autopilota, który prowadzi Twój statek, wówczas z prawej strony pojawi się niebieskie światełko. 

Podwójna Konsola >>>

 


Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site