Home
Liga On-Line
Rules
Results


 

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution


  
   Results:

Klasyfikacja generalna pierwszej edycji ligi On-Line FFE.

 

    
Classification:


Lp.
Commander
I
II
III
IV
V
VI
Suma
1.
Raziel
6
6
-
-
5
6
23
2.
Comm. Judio
5
5
4
-
3
3
20
3.
SICK
4
0
3
-
2
5
14
4.
Wirus
1
3
2
-
4
1
11
5.
LUKAS
2
4
-
-
-
2
8
6.
Azzorek
3
0
-
-
0
4
7
7.
Inquisitor
-
-
0
-
-
-
0Runda 1. 09.12.07 - Medic!

Runda 2. 06.01.08 - StarshipCommander

Runda 3 i 4. 10.02.08 (podwójne) The best of...

Runda 5. 06.04.08 - TAXI!

Runda 6. 01.06.08 - Lonely hero
Lonely Hero

Finałowa runda pierwszej edycji Ligi On-Line FFE była jedną z najciekawszych w sezonie. Już przed startem zadawaliśmy sobie wszyscy te same pytania które po zakończeniu poprzedniej rundy. Zadania były szybkie i wymagające dobrej techniki, jednak tradycyjnie część zawodników miała problemy ze zrozumieniem ich :-).

Ostro rozpoczął Cmdr. Judio, vice lider l;asyfikacji walczył z Razielem o tytuł Mistrza Polski, niestety nie udało mu się utrzymać koncetracji i po fatalnym błędzie nawigacyjnym doleciał do mety dopiero na 4 miejscu. Raziel przyjął spokojną taktykę która przyniosła efekt w postaci zwycięstwa w zawodach czym przypieczętował tytuł Mistrzowski. Serdeczne gratulacje, Polska Federacja ELITE jest dumna z posiadania tak wybitnego pilota w swoich szeregeach, należy zaznaczyć że Raziel wygrał wszystkie rundy w których startował.

Za plecami Raziela i Judio trwała batalia Wirusa z SICK'IEM o trzecie miejsce na koniec sezonu, ostatecznie Wirus nie wytrzymał ciśnienia i ukończył te zawody na ostatniej pozycji. Niespodziankę sprawił SICK, który zaprezentował dobre przygotowanie psychiczne i w walce o "pudło" zgarnął 2 pozycję w tej rundzie notując tym samym najlepszy wynik w sezonie.

Na 3 pozycji spokojnie do mety doleciał rutynowany wyjadacz Azzorek, który mimo nieregularnych startów w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony. Piąty na mecie i piąty w klasyfikacji generalnej Ligi Cmdr. Lukas pokazał znane walory i gdyby nie nieobecność w 2 rundach, na pewno miałby realne szanse walczyć z SICK'IEM i Wirusem o najniższy stopień podium.

Na starcie nie pojawił się Inquisitor, który był wymieniany przed sezonem jako jeden z faworytów do tytułu Mistrzowskiego. Niestety z powodu problemów technicznych oglądaliśmy go tylko w jednej rundzie - zawodach The best of...

Tym samym zakończyła się pierwsza edycja Ligi On-Line FFE, na koniec składam serdeczne podziękowania zawodnikom którzy startowali, a przede wszystkim Cmdr. Blue R który przygotował wszystkie zawody w tej edycji. Do zobaczenia w galaktyce.TAXI!

Przedostatnia, piąta runda Ligi odbyła się planowo, jednak na starcie nie pojawił się Lukas który zapomniał o zawodach. Do wykonania były proste teoretycznie zadania, wymagały one jednak od komandora poza umiejętnościami manualnymi zaplanowania najlepszej trasy, gdyż organizator przygotował na trasie 3 punkty kontroli przelotu,
jednak kolejność mogła być dowolna.

Lider klasyfikacji, Comm. Judio tym razem nie uniknął błedów i musiał zadowolić się trzecią pozycją. Raziel który nie brał udziału w poprzedniej rundzie zainkasował komplet pubktów za zwycięstwo wracając tym samym na "fotel" lidera tabeli. Sensacyjną drugą pozycję zajął Wirus, który z zawodów na zawody lata lepiej, a w ostatniej szóstej rundzie będzie miał możliwość historycznego wywalczenia miejsca w ELITE PL, jednak SICK który w zawodach TAXI przyleciał na 4 pozycji tuż za Judio niewątpliwie będzie mu to utrudniał.

Sytuacja punktowa jest tak ciekawa, że ostatnia - VI Runda 1-szej edycji Ligi On-Line FFE na pewno zagwarantuje niezapomnianą dawkę emocji. Czy Raziel zdobędzie upragniony tytuł? Czy pozwoli mu na to Judio? Czy Wirus obroni się przed atakami SICK'a i utrzyma 3-cie miejsce na koniec sezonu? Czy pojawią się na starcie zawodnicy którzy doleją oliwy do ognia i będą mogli odebrać punkty walczącym o najwyższe pozycje w sezonie? Czy organizator stanie na wysokości zadania i przygotuje zawody które pozwolą na rywalizację ramię w ramię?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy po ostatniej rundzie, Lonley Hero - która odbędzie się 1-go Czerwca 2008 roku, zapraszamy!The Best Of...

Podwójne zawody, runda III i IV Ligi On-Line FFE obfitowały w spore niespodzianki.
Tym razem wystartowało tylko 4 zawodników co spowodowało spore roszady w tabeli Lukas z powodu wyjazdu wycofał się kilkanaście minut przed startem przekreślając szanse na dobry wynik, pomimo zapowiedzi nie pojawił się Azzorek.

Pod nieobecność Raziela który również z powodu wyjazdu nie znalazł się na liście zgłoszeń brylował Komandor Judio który zdobył 4 punkty i zmienił Raziela na fotelu lidera tabeli. Wobec braku konkurencji na 2 pozycji doleciał SICK, który powrócił na 3 miejsce w klasyfikacji Ligi. Pierwsze "pudło" zaliczył Wirus który mimo błędów w nawigacji został sklasyfikowany na najniższym stopniu podium. Come Back Inquisitora nie był niestety udany, Mirek początkowo nie mógł poradzić sobie z zadaniami a pozniej w feworze walki z zadaniami i czasem realnym nie wysłał do weryfikacji rejestratora lotu gdyż przekroczył limit spóźnienia.

Runda IV ostatecznie została odwołana przez organizatora, ponieważ żaden z zawodników nie był w stanie wykonać zadania poprawnie. Tym samym nie zostały przyznane bonusowe punkty za podwójna rundę. Aktualny układ tabeli gwarantuje wspaniałą walke w dwóch ostatnich rundach 1-szej Edycji Ligi On-Line FFE.
StarhipCommander


Druga runda Ligi odbyła się zgodnie z kalendarzem 6 stycznia 2008. Podobnie jak w poprzedniej rundzie pojawiło się na starcie 6 zawodników potwierdzając tym samym, że wciągnęła ich rywalizacja w Lidze Frontiera i walka o punkty.

Jak juz w przeszłości bywało organizator wykazał sie dalek posuniętą fantazją podczas tworzenia opisów zadań ktory nie dla wszystkich był zrozumiały. Po serii pytań od zawodników odwołano pierwszą część zadania i rywalizacja rozpoczęła się od drugiej fazy. Tutaj do wykonania był dość trudny przelot z lądowaniem więc emocji nie zabrakło.

Jako pierwszy na mecie zameldował się ponownie Raziel który bez większych problemów dotarł do celu. Jego wygrana tym razem wcale nie była przesądzona gdyż w połowie drogi to Komador Judio był na prowadzeniu, jednak błąd w ocenie punktu hamowania spowodował że ten waleczny zawodnik musiał zadowolić się drugim miejscem.

3 pozycja to Lukas który zaprezentował się z bardzo dobrej strony i po niezłym przelocie zasłużenie ukończył zawody na najniższym stopniu podium.

Wirus który startował dopiero drugi raz w zawodach FFE wykazał stalowe nerwy i pełną dojrzałość dzięki czemu dopisał do swojego konta 3 oczka równając się w klasyfikacji z SICK-iem.

Ten okazał się największym przegranym rundy, problemy z silnikiem i seria błędów pilota wyeliminowały go z walki w odległości 0,1 AU od celu.

Do mety nie dotarł także Azzorek, który zaginął w pierwszej fazie lotu, krążą pogłoski że na pokładzie jego statku nastąpił bunt pozostałych członków załogi. (pozdrawiamy dzieciaka).

Tak wię kolejny raz emocje sięgnęły zenitu a Ci którzy nie startowali mają czego żałować, następna - podwójna runda już 10-go lutego!


Medic!

Pierwsza runda Ligi, zawody pod nazwą Medic za nami. Na starcie rundy pojawiło się 6 z 8 zgłoszonych zawodników, Denny wycofał się przed startem, a Maćkus nie pojawił się na starcie. Zabrakło także jednego z faworytów - Inquisitora (problemy techniczne). Organizator podstawił szybki i dobrze uzbrojony statek, Skeet Cruiser (Krążownik Zaczepny).

Pierwszą ofiarą "nerwówki" okazał się Azzorek który nieco spóźnił sie na start i od początku latał pod presją upływu czasu realnego. W feworze walki Lukas popełnił błąd i nie wykonał poprawnie jednego "sejwa", choć po zawodach zajmował wysoką 3 pozycję to jednak obrady przy "zielonym stoliku" zaowocowały dopisaniem do czasu tego zawodnika 48h kary i Lukas spadł na 5 miejsce.

Na 6 pozycji do mety dotarł Wirus - debiutant w zawodach On-Line. Choć czas nie był rewelacyjny to sam fakt ukończenia zawodów bez błędów należy bezwzględnie odnotować. Gratulacje, to na pewno dobry prognostyk!

Po zainkasowaniu przez Lukasa kary czasowej na 3 pozycje przesunął się SICK który poleciał w tych zawodach na swoim poziomie, co niespodziewanie dało mu upragnione podium. Comm Judio również pokazał nam znane walory i bez większych problemów spokojnie dotarł do mety na 2 pozycji.

Nie zawiódł też główny faworyt - Raziel który dosłownie rozgromił konkurencje i nie pozostawiając rywalom złudzeń zainkasował 6 punktów.

Gratulacje także należą się Organizatorowi (Cmdr. Blue R) który zorganizował świetnie pierwszą rundę i pokazał że jest w tym najlepszy. Następna runda już 6 stycznia, serdecznie zapraszamy!

Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002-2008 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site