Home
Missions
Standard
Military
Hand Coded
Thargoids
Ranks
-

e-mail
PL FFE Site
Webmaster

Hosting by:
StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution


Misje Hand Coded
(Hand Coded missions)

Misje Hand Coded to bez wątpienia bardzo ważna część FFE, jednak rozpoczęcie kariery Komandora Elite od tych misji nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że nie wyrobimy sobie odruchów, które pownien posiadać każdy pilot, oraz dlatego że są stosunkowo trudne i mogą zniechęcić.Natomiast polecam je każdemu, kto "ugrał" przynajmniej 10 lat w świecie Frontiera, proponuję zacząć nową grę, delektować się misjami Hand Coded i Thargoidów, a później zdecydować o ewentualnym powrocie do starego zapisu. Hand Coded to misje które nie powstają w sposób przypadkowy, pojawiają się tylko i wyłącznie w określonym czasie i miejscu, często wynik jednej jest zależny od drugiej, pamiętać jednak należy że nie wszystkie musimy wykonać by ujrzeć kolejne.

W większości tych misji mamy wpływ na wydarzenia w skali ogólnogalaktycznej, zresztą zawsze pisze o nich prasa, a to najlepszy dowód na to jak bardzo są ważne. A więc przenosimy się do 1 stycznia 3250 roku i zaczynamy podbijać świat od wyścigu Wiccan Ware.
Powodzenia! .
Wiccan Ware Racing

Data: Pierwszy tydzien 3250
Gdzie: Old Curie, Gateway (-1,4)

Wyścig trwa! Aby dostać tą misję musisz udać się zaraz po rozpoczęciu gry do portu Old Curie na Gateway i odebrać nową kopię elitarnego albumu galaktycznego Jjagged Bbanner's new dreamware. Następnie jak najszybciej poleć do portu gwiezdnego Ghandi w systemie Alioth. Jeśli wygrasz wyścig, dostaniesz 1100 Cr i doskonałą opinię, będą o tym pisać wszystkie gazety!

BBS: WICCAN WARE The Race is on! Be first to get the Dream to Ghandi and make them all come true. Contact here to collect your copy


The Sohalia Plague

Data: 1 Jan - 26 FEB 3250
Gdzie: Sohalia [-1,5]

Jeśli czytałeś gazety wiesz że na Sohalii panuje plaga różnych chorób i desperacko potrzebują tam zaopatrzenia medycznego. Oczywiście jeśli jest ci przykro z tego powodu (a do tego zdajesz sobie sprawę że na ludzkim nieszczęściu da się świetnie zarobić) możesz udać się tam natychmiast z taką ilością leków (medicines) jaką tylko możesz zabrać do ładowni. Weź pod uwagę, że jest to dobry sposób by zarobić trochę gotówki na początku gry więc nie strać szansy!

BBS: MEDICAL SUPPLIES wanted. Best prices paid.Transporting The "Duval Artefact"

Data: od 1 Jan 3250
Gdzie: Alliance

Twoim zadaniem będzie odebranie artefaktu w stacji Checkovport na Achenarze [1,-4] i bezpieczne dostarczenie go do Scott's Town w systemie Beta Hydri [0,-2]. Pamiętaj że nie masz na to zbyt dużo czasu, jakieś 20-25 dni więc dobrym pomysłem będzie wcześniejszy zakup jakiegoś szybkiego statku (Merlin wyposażony w class 2 Military Drive?)
Zabawną rzeczą jest to, że mniej więcej tydzień później artefakt zostanie skradziony o czym będziesz mogł dowiedzieć się z prasy. Za wykonaną misję zainkasujesz 6000 Cr.

BBS: INVALUABLE ARTWORK required to be transported to Beta Hydri. Good price paid for safe transit.The Assasination of Dentara Rast

Data: od 13 Aug 3250
Gdzie: Wszędzie

To jest bardzo przyjemna misja: dostaniesz 50.000 Cr. za zabójstwo lidera Valhallan Liberation Army na planecie Valhalla w systemie Tiliala (-4,-1). Jedyną różnicą pomiędzy tą misją a normalnym zabójstwem jest to, że Dentara musi zginąć zanim skoczy w nadprzestrzeń. Musisz się na niego zaczaić i zamordować go gdy tylko jego statek opuści port Lowing. Bądź tam ok. tydzień wcześniej inaczej cel może dostać cynk i nie przylecieć.

Dentara Rast jest postacią cenioną we wszechświecie, swój urząd sprawuje niedługo, gdyż miesiąc wcześniej (pisały o tym gazety) zamordowana została jego siostra: Katia Rast po której przejął obowiązki w walce o pokój na Valhalla. Po tym zabójstwie zostaniesz nazwany "największym galaktycznym dupkiem" i wyznaczą za twoją głowę ogromną nagrodę. Sugeruje byś sprzedał swój statek tak szybko jak to możliwe, jego następny właściciel będzie miał niemiłą niespodziankę po ok. 3 miesiącach, gdyż zarówno siły Fedaracji jak i Imperium wzięły kredyt na zabicie ciebie. Twoje imię i nr. rejestracyjny statku będą we wszystkich gazetach:

BBS: Friends of the Valhallan Peace Party wish to arrange for a prolonged holiday for a friend from Valhalla. 50.000 paid to the right Commander


Assassinate Dentara Rast's murder

Data: od 25 Feb 3251
Gdzie: Wszędzie

Jeśli nie zamordowałeś Dentary Rast, ta misja jest właśnie dla ciebie! Bardzo cywilizowana misja (robisz to za dobre pieniądze, prawda?), dostaniesz za jej wykonanie taką samą kwotę jak za zabójstwo Dentary, jednak nie zostaną na ciebie nałożone żadne sankcje. Znajdź i zabij morderce lidera Valhallan Liberation Army (dowiesz się o nim z prasy), skasuj nagrodę i dobrą opinię.

BBS: Wanted dead or alive. Fugitive Jameson is wanted for the murder of Dentara Rast. Reward $50.000 for any information leading to an arrest or for a verified kill.

BBS: BOUNTY OFFERED for the assassin of the Valhallan Liberation Army leader Dentara Rast. $50.000 offered for information leading to the arrest or destruction Jameson.


Silence Dr. Joreb Innitu

Data: od 28 Jan 3251
Gdzie: Każdy Imperial Navy / Federal Military BBS


Naukowiec z wydziału studiów obcych jest zbyt blisko prawdy o zniknięciu Thargoidów i musi zostać uciszony. Udaj się do Fort Grant w systemie Beta Hydri [0,-2] i zaczekaj na doktora. Wysadź w powietrze jego statek (podobnie jak w zabójstwie Rast'a, Innitu nie może opuścić systemu) i uciekaj przed policją tak szybko jak tylko możesz. Czasami zdarza się że naukowiec nie pojawi się w stacji, gdyż Fort Grant ma tylko 2 stanowiska do lądowania i są one często zajęte, pamiętaj więc by zrobić save zanim przeskoczysz do Beta Hydri.

Jeśli ukończysz tą misję Federalni podniosą twój stopień o jeden oraz otrzymasz medal Purple Omega, więc dobrym pomysłem jest mieć już dość wysoki stopień zanim zabijesz Joreba'a Innitu. Pamiętaj że ten awans dają tylko Federalni dlatego lepiej nie brać tej misji od Imperium, od nich otrzymasz tylko medal Golden Spike.
To jest specjalna misja wojskowa i nie znajduje się na normalnym BBS.

BBS: Associates Dr Joreb Innitu of the Departament of Alien studies wish him to find the gift og silence. Highest prices paid.The Two Hitch-hiking spies

Data: od 28 Jan 3251
Gdzie: Wszędzie

W tej misji zostajesz wynajęty do transportu dwóch autostopowiczów (tak naprawdę są oni Federalnymi szpiegami więc zasmuci to Imperium) do Solo's Rock na Urtize [3,-4]. Później musisz po nich wrócić i zabrać ich w ustalony dzień. Kiedy odbierzesz szpiegów, natychmiast uciekaj z Urtize, ponieważ Imperium mocno się zdenerwuje na ich działalność.

Skocz na Edethex [3,-3] i skieruj statek do stacji Singh starport.
Jeśli nie dotrzesz tam o ustalonej porze, autostopowicze mogą być trochę niezadowoleni i użyć nieco swych materiałów wybuchowych na twoim statku, więc lepiej bądź na czas...

BBS: PASSAGE REQUIRED for two hitch-hikers to Solo's Rock, Urtize (3,-4) by <?> HIGHEST PRICES PAIDA Single Visitor to Thompson's Planet

Data: od 20 May 3251
Gdzie: Wszędzie

Po prostu normalna misja taxi. Osoba chce się dostać do Thompson's Planet w systemie Achwada [-5,-3]. Istnieje duże prawdopodobieństwo że ma to związek z akademią Rockforth, ponieważ facet chce dostać się tam około 1 AUG 3251, a więc praktycznie w tym samym czasie (patrz poniżej), dlatego dobrym pomysłem będzie zabranie wizytatora ze sobą. Przy okazji zarobisz kolejne 6.000 Cr.

BBS: TRANSPORT REQUIRED for single visitor to Thompson's Planet.The Destruction of Rockforth legal academy

Data: od 20 MAY 3251
Gdzie: Federation, Empire

Jeśli czytałeś gazety, widziałeś artykuły na temat sprawy sądowej pomiędzy Rockforth Corporation, a rodziną D'Writ. W końcu rodzina trochę się zdenerwuje i zgłosi się do Commandera który przeprowadzi akt zemsty. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest zaopatrzenie swoich luków rakietowych w jak najwięcej pocisków typu NN 500, lub MV-class które również powinny się tutaj sprawdzić. Akademia znajduje się na planecie Thompson's w systemie Ackwada [-5,-3], jeśli będziesz już w systemie użyj trójwymiarowej mapy, odszukaj i zaznacz na niej cel (rontier).

Możesz także polecieć do portu Birmingham w tym systemie, gdzie przygotujesz się do misji (tankowanie itp, lecz pamiętaj by wczesniej kupić rakiety gdyż tam ich nie dostaniesz), oraz zaczekasz na odpowiednią chwilę by uderzyć. Najlepszą porą do zaatakowania celu jest wieczór 2 AUG 3251, więc opuść Birmingham odpowiednio wcześniej. Kiedy zbliżysz się już do budynków akademii, leć nisko nad ziemią i obserwuj uważnie statki, które próbuja się wycofać, tak by któryś z nich przypadkiem cię nie zaskoczył od tyłu. Nie lekceważ ich, w większości są to Couriery z solidnym laserem! Ustaw celownik battle (czerwony) i odpal wszystkie rakiety które posiadasz na pokładzie, a następnie jak najszybciej staraj się uciec z systemu.

Czasami zdarza się że akademia nie zostanie zniszczona, wtedy spróbuj ognia z z dużego dystansu. Ustaw się ok. 100 km od celu, zatrzymaj statek i skorzystaj z cuda o nazwie stardreamer (ustaw maksymalne przyspieszenie czasu i strzelaj bronią laserową). Jeśli udało ci się zniszczyć cel, wróć do systemu w którym wziąłeś zlecenie i zainkasuj należne ci 10.000 Cr, warto także zmienić statek, twój nr. rejestracyjny po tej misji może okazać się zbyt znanym...

BBS: RENOVATION REQUIRED. The renovation committee of the Friends of Dien W"rit require structural alterations to the Rockforth Legal Academy. Highest prices paid.Transport a friend for Junior.

Data: od 17 Jun 3251
Gdzie: Wszędzie

Jeśli czytasz RIG'a wiesz, że organizowana jest kampania na znalezienie przyjaciela dla Delfina Juniora. Twoim zadaniem w tej misji jest udanie się do portu gwiezdnego Fort Cousens w systemie Liaququ [2,-2] i zabranie przyjaciół Juniora (będziesz potrzebował kabin pasażerskich). Następnie wystarczy tylko dostarczyć ich do bazy Edmunds w świecie zoo (Fawaol [1,-3]).

Tym razem dla odmiany bardzo przyjemna i łatwa misja za 2.000 Cr. Jedynym problem może okazać się sam port Edmunds, który posiada tylko dwa stanowiska do lądowania i jak się zapewne domyślasz, są one z reguły zajęte, dlatego dobrze wykorzystaj skaner i stardreamer (przyspiesz maksymalnie czas i obserwuj skaner), kiedy tylko zwolni się miejsce poproś o zgodę na lądowanie i dokuj na wolne stanowisko.

BBS: DOLPHIN TRANSPORTER REQUIRED. Help cheer up Junior the lonely dolphin. Deliver a friend to keep him company. Good price paid to careful driver.


Help stealing the 5-Furies statue

Data: około 1 Apr 3252
Gdzie: Empire, Federation


Zaoferowano ci transport statuy którą teroryści ukradli z Imperium. Tak, tak, to ten sam artefakt który wiozłeś kiedyś do Beta Hydri, więc możesz na nim zarobić poraz drugi 6.000 Cr. Pierwsze co powinieneś wiedzieć jest to, że daty odebrania i dostarczenia są nieprawdziwe.

Dostajesz około 3 dni by wypełnić tą misję, dlatego nie przejmuj się zbytnio datami, ale zrób to najszybciej jak tylko potrafisz. Po odebraniu kontraktu udaj się bezpośrednio do Fort O'Brien na Cemiess [-2,-2], odbierz statue i leć natychmiast do Oliverport na Goldstein's Rock, Epsilon Eridani [1,0], najlepiej na wyznaczony dzień.

BBS: CULTURALLY INCLINED transporter required. Careful driver needed to return the 5-Furies Statue to its rightful home. Good price paid, plus the gratitude of the Galaxy's artistic community.More Federal spies in trouble.

Data: od 1 Apr 3252
Gdzie: Wszędzie

Szpieg federalny - kobieta Jan Thikka jest w poważnych kłopotach i potrzebuje natychmiastowej ewakuacji z Imperium, gdyż armia Empire chciała by z nią zamienić kilka zdań. Po pierwsze pamiętaj by zabrać odpowiednią ilość paliwa, jako że tym razem podróżujesz całkiem spory dystans. Następnie leć do Mairgre [-8,-3] i wyląduj w Camp Campbell, jednak port ten posiada tylko 2 stanowiska, dlatego bądź tydzień wcześniej by odebrać ją o czasie, który jak wynika z karty kontraktów ustaliliście na 18 Jul 3252.

Kiedy Jan Thikka wsiądzie na pokład, wystartuj i udaj się do najbliżeszego systemu Federalnego, którym jest Wafaphi [-6,-3]. Nie jest to misja dla Commandera z Imperial Navy, gdyż otrzymasz od Federalnych awans, więc spróbuj mieć jak najwyższą Federal Rank przed wzięciem tej misji.

BBS: HITCH-HIKER STRANDED on the outer system of Mairgre [-8,-3]. Close relatives will pay for Commander to find and return to any Federal base .
Commander Dzaskul radzi:


W pierwszej poważniejszej przerwie w misjach Hand Coded możecie polecieć do układu Sol Systems [0,0] i zacząć handlować: Na Sol kup towary luksusowe i alkohol a następnie sprzedaj je w Barnards Star [-1,0], po czym w tym układzie kup Roboty i Komputery i leć je sprzedać na Sol.

Chodzi o to by jak najszybciej dorobić się Skeet Cruiser'a i wyposażyć
go przynajmniej w 40 Generatórow osłon co zapewni wam bezpieczne
walki z piratami i łowcami nagród.

W ostatnich dwóch misjach Hand Coded polecam kupić statek Imperial Trader, jest
tylko troszkę gorszy od Skeet Cruisera, ale za to szybszy i zdążycie się wyrobić w czasie
Commander 3DH radzi:

Help stealing the 5-Furies statue / More Federal spies in trouble

Uwaga! Te misje możesz dostać już od marca 3252,jest to bardzo ważne ponieważ będziesz miał mało czasu na wykonanie następnych, dlatego należy ich szukać wcześniej niż podają oficjalne źródła.

Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site