Home
Missions
Standard
Military
Hand Coded
Thargoids
Ranks

e-mail
PL FFE Site
Webmaster

Hosting by:
StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


Rangi i medale
(
Ranks & Medals)

Armie obydwu mocarstw - Federal Military i Imperial Navy dają Ci wojskowe stopnie, choć w Imperium nazywane są one tytułami. Natomiast istnieje niezależna organizacja o nazwie Elite Fedreation, która zrzesza pilotów Elity. Od niej otrzymujesz stopnie, które mówią o poziomie twojego profesjonalizmu. Od tych właśnie rang zaczniemy.

 Rangę ELITE mają naprawdę nieliczni, ale każdy awans czy odznaczenie to wielka satysfakcja.
ELITE RatingFederacja pilotów Elite sprawuje pieczę nad ruchem we wszechświecie. Gdziekolwiek byś nie był zawsze jest przy Tobie. Jak sobie przechlapiesz będą cię ścigać, jak zabijesz jakiegoś poszukiwanego przez Elite Fedration pilota (najczęściej pirata) otrzymasz od nich nagrodę wyznaczoną za jego głowę.

Ale za każdy jeden zestrzelony statek otrzymasz na swoje konto 1 punkt: stąd właśnie system punktowy Elite Rating. Obok możesz obejrzeć tabelkę z rangami i ilością wymaganych zabójstw Pamiętaj jednak że nie ma żadnego znaczenia jaki zniszczysz statek. Mały Eagle da ci tyle samo punktów co ogromny Panther Clipper.


Elite Rating: Zabójstw:
Harmless 0 (jesteś)
Mostly Harmless 4
Poor 8
Below Average 16
Average 32
Above Average 64
Competent 128
Dangerous 1.000
Deadly 3.000
ELITE 6.000


ELITE Rating:Harmless


M. Harmless

Poor

B. Average

Average

A.Average

Competent

Dangerous

Deadly

ELITEA oto kilka porad jak zostać honorowym członkiem Elite Federation, a więc osiągnąć stopień ELITE:

Większość ludzi kończy grę na poziomie Competent, lub Dangerous, tylko garstka ma to co pozwala być najlepszym: stopień ELITE. Tutaj znajdziesz kilka porad na ten temat, ale wiedz że będzie to wymagało od ciebie ciężkiej pracy i prawdziwego poświęcenia.

- Handluj tylko w anarchistycznych, lub niestabilinych systemach, tym sposobem zarobisz pieniądze i podniesiesz swoje umiejętności w walce.

- Atakuj stacje orbitalne i bazy naziemne, a następnie zniszcz wszystkie policyjne Vipery które wylecą ci na spotkanie. Każdy port w cywilizowanym systemie ma ich ok 50. Może przydać się tutaj także Energy Bomb. Prawdopodobnie jest to najlepszy sposób na podnoszenie rang bojowych (Combat Rating). Jeśli nie chcesz atakować portów, możesz wlecieć do systemu gdzie wymagana jest przepustka - jeśli jej nie posiadasz, również napotkasz na swojej drodze ogromne rzesze policji.

- Jeśli będziesz miał już dostępne wojskowe misje bombardowania, korzystaj z nich jak najczęściej. Po ataku na bazy obcych wojsk będziesz miał tony wrogów do zniszczenia. Te misje bardzo dobrze wpływają na rozwój twojej kariery.

Stopnie Wojskowe:
 (Military Standing)Twój postęp w zdobywaniu rang wojskowych jest oparty na wielu misjach które wykonujesz dla rządu, oraz na stopniu ich trudności. Chociaż przez pierwsze stopnie przejdziesz szybko, to otrzymanie wyższych rang wymagać będzie naprawdę dużo czasu, wysiłku, determinacji i poświecenia.

Jako że możliwa jest praca dla armii obu mocarstw, nie da się polecić tutaj czegokolwiek. System punktowy jest tak zaprojektowany by karać zdradę, jeśli zmienisz pracodawcę twoje punkty automatycznie spadną. Najlepiej jest pracować najpierw dla jednych, później dla drugich, lub odrazu po otrzymaniu rangi lub tytułu zmienić pracodawcę i tak w kółko, ale nie ma gwarancji że stopnie nie zostaną ci odebrane, jednak w kilku misjach będziesz mógł do nich powrócić (spadnie nie duża ilość punktów).Za niewykonanie kontraktu odejmą ci ilość punktów którą mogłeś dostać za misje, więc radzę byś ich nie lekceważył, bo można nawet zostać zdegradowanym w przypadku gdy akurat przeskoczył stopień. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wykonać misji lepiej bywa wrócić do poprzedniego zapisu.

Oczywiście istnieją wyjątki, czasem warto poświęcić kilka punktów, jeśli wcześniej podczas misji zestrzeliłeś np. 30 statków i masz 30 pkt. do Elite Rating. Jedno jest pewne: należy zawsze pamiętać o złotej zasadzie komandora ELITE: zapisuj grę co chwilę. Przed każdą misją, po każdym wylocie z nadprzestrzeni, po każdych kilku zestrzelonych statkach itd. To jest naprawdę najważniejsza zasada pilota Elite, dlatego weź ją sobie głęboko do serca jeśli chcesz cokolwiek tutaj osiągnąć.

Federacja Imperium Punkty
None Outsider 0
Private Serf 1
Corporal Master 16
Sergeant Sir 81
Sgt-Major Squire 256
Major Lord 625
Colonel Baron 1.296
Lieutenant Viscount 2.401
Lt. Commander Count 4.096
Captain Earl 6.561
Commodore Marquis 10.000
Rear Admiral Duke 14.641
Admiral Prince
20.736


Federal Ranks:


None

Private

Corporal

Sergeant

Sgt-Major

Major

Colonel

Lieutenant

Lt. Comm..

Captain

Commod.

R. Admiral

Admiral

Imperial Tittles:


Outsider

Serf

Master

Sir

Squire

Lord

Baron

Viscount

Count

Earl

Marquis

Duke

PrinceImperial Navy:

A oto garść porad dla rekrutów:

Wbrew pozorom sprawa jest prosta, przynajmniej do 700 pkt możesz rozwozić tylko paczki. Na początku wydaje się to śmieszne, bo za jedną przesyłkę otrzymasz tylko 2 pkt. ale jak dostaniesz 10 paczek (20 pkt.) to już jest dobrze.

Facece, Sohoa, Vequess [0,-4] te trzy systemy są stworzone do tych właśnie misji.
Główna Baza Marynarki Imperium to Facece, a ściślej planeta o nazwie Topaz, to tutaj będziesz dostawał najwięcej zleceń. Średnio od 8 do 12 do Sohoa i Vequess.

W Sohoa jest już gorzej, 1 - 3 paczki do Vequess i Facece, podobnie jest w Vequess 3 zlecenia jak masz szczeście.

W sumie wynik jest i tak bardzo dobry, powiedzmy że w Facece miałeś 9 zleceń, w Sohoa 2 a w Vequess 1. Dwanaście paczek to 24 pkt. w szybki, bezstresowy sposób.

Najlepsze jest to, że walk jest bardzo mało, odległośći między tymi układami są stosunkowo niewielkie i można bez obawy latać z odpadami radioaktywnymi.
Federal Military:

Podobnym miejscem, tyle że dla Federalnych, jest w Eta Cassiopeia [0,2]. Z Ety będziesz miał całą masę zleceń do AC+79'3888 [0,2]

Eta to główna baza wojsk Federacji, stąd wypływają wszystkie zlecenia i jest ich tutaj najwięcej - oczywiście nie tylko paczek, dlatego warto tutaj szukać odpowiadających wam misji, duży wybór gwarantowany niezależnie od stopnia.

Jeśli używasz napędów wojskowych pamiętaj że na Eta Cassiopeia nie ma do nich paliwa i musisz mieć zapas na powrót.


Dokładnie 13 lat po terraformacji Ety wojska Federacji przeniosły tutaj swoje bazy wojskowe
z Anlave. Stało się to w roku 2893Punkty potrzebne do awansu:

Ta tabelka pokazuje punkty potrzebne do awansu, można dzięki niej kontrolować przebieg kariery. Punkty po lewej to punkty które posiadasz, natomiast po prawej ile musisz ich uzyskać by awansować. Przykłąd:

Masz stopień Serf i 1 punkt. By awansować do stopnia Master który dostaniesz po uzyskaniu 16 punktów potrzebujesz 15 punktów. I tak dalej - jasne?

Możesz także podzielić punkty potrzebne do awansu przez 2 (punkty otrzymane za każda przesyłkę) i wyjdzie Ci ile musisz przewieźć paczek by awansować.

Federacja Imperium
Punkty
None Outsider
0
Private Serf
1
Corporal Master
16 --> 15
Sergeant Sir
81 --> 65
Sgt-Major Squire
256 --> 175
Major Lord
625 --> 369
Colonel Baron
1.296 --> 671
Lieutenant Viscount
2.401 --> 1.105
Lt. Commander Count
4.096 --> 1.695
Captain Earl
6.561 --> 2.465
Commodore Marquis
10.000 --> 3.439
Rear Admiral Duke
14.641 --> 4.641
Admiral Prince
20.736 --> 6.095Przykład:

Aby awansować ze stopnia Master do stopinia Sir potrzebujesz 65 pkt.
65 podziel przez 2 = 32,5 a więc musisz przewieźć dokładnie 32,5 paczki

Z Ety czy Facece to średnio tylko
3 kursy, bilans jest prosty - to bardzo niewiele, wystarczy szybki statek i trochę determinacji aby dość szybko uzyskać znacznie poważniejsze misje - Powodzenia.

 


Ogromna ilość zleceń tylko w bazach głównych
Medale:
 (Medals)
Medale i odznaczenia przewidziane są za ukończenie szczególnie niebezpiecznych misji wojskowych. Jeśli zdobyłeś wszystkie możliwe medale, nie wystrasz się gdy zniknie jeden z nich. Jest to błąd w FFE, gra zaczyna wyświetlać medale jedną linie za nisko, więc medal nie znika, jest on tylko niewidoczny. Aby go wyświetlić należy przytrzymać na pulpicie przycisk którym wchodzi się w plansze "profil komandora

 

Federacja Imperium Otrzymane za:
Certificate of Valour Crimson Brassard Pierwsze ważne doręczenie
Starburst Black Polygon Pierwsze tajne doręczenie
Purple Omega Golden Spike Pierwsze zabójstwo
Vermilion Crest Platinum Cross Pierwsza misja szpiegowska
Blue Excelsior Legion of Honour Pierwsze doskonałe zdjęcia
Frontier Medal Celestial Warrior Pierwsze bombardowaniedo góry
Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 - 2007 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site