Home
Missions
Standard
Military
Hand Coded
Thargoids
Ranks

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


Misje standardowe
(Standard missions)

Misje standardowe powstają w sposób przypadkowy, oparte są one o ogłoszenia w BBS. Możesz dostarczać przesyłki, założyć firmę przewozową i wozić pasażerów pomiedzy systemami, lub zabijać na zlecenie. Wybór należy do ciebie!

Dostarczenia

(Delivery)

Misje te jak nazwa wskazuje, związane są z dostarczeniami małych paczek (nie zabierają one wogóle miejsca w ładowni) do niezbyt odległych systemów. Biorąc takie zlecenia pamiętaj o ich szybkiej realizacji. Jeśli będziesz wiózł paczke do sąsiedniego systemu prze 3 miesiące klient na pewno nie będzie zadowolony i ogłosi to szybciej niż myślisz.

Jakie są tego skutki domyśl się sam, natomiast czasem zdarza się że ktoś oferuje nam dostarczenia paczek za całkiem duże kwoty (powyżej $1500), powinieneś wtedy zapytać osobę która chce cię wynająć, jakie ryzyko zawarte jest w tej misji (przy wysokich kwotach z reguły ryzyko jest). Biorąc przesyłkę np. z informacjami o bosie lokalnej mafii, najprawdopodobniej będziesz narażony na atak, ale szczególnie w początkowej fazie gry opłaca się brać tego typu zlecenia.

BBS: WANTED: a ship to take small package to the Delta Pavonis system. Will pay $320
Informacje

(Informations)

Galaktyka jest ogromnym miejscem gdzie bardzo łatwo się zgubić. Te misje wymagają od ciebie zapamiętania Imion i nazwisk ludzi których widziałeś do tej pory w BBS (Buletin Board System). Mogą oni szukać transportu do innych systemów czy też pracy, bywa i tak że masz ich na pokładzie swojego statku. W takim wypadku nie radzę ich wydawać - stracisz reputację, a pięniądze które za to otrzymasz nie są wogóle tego warte.

Nie próbuj też kłamać że ich widziałeś, jeśli faktycznie tak nie było. To również grozi utratą reputacji, a co za tym idzie mniej osób będzie chciało z Toba robić interesy, niektórych misji możesz wogóle nie zobaczyć, albo poprostu Ci podziękują. Jeśli chcesz by inni traktowali cię poważnie, to musisz być poważny, we Frontierze jest jak w życiu: wszystko zależy od ciebie.

BBS: $200 REWARD: for useful information on Xavier Darkes from the Ioarfa system.
Przewóz Pasażerów

(Taxi)


Jeśli zainstalujesz na swoim statku jedną lub więcej kabin pasażerskich (Extra Passenger Cabin), możesz zamienić go w gwiezdną taksówkę i pomagać ludziom w przemieszczaniu się pomiędzy systemami, wbrew pozorom we Frontierze tylko niewielka część populacji dysponuje statkami kosmicznymi. Jeśli podróż będzie się przedłużać, pasażerowie zaczną narzekać, ostatecznie mogą nawet ci nie zapłacić za wykonaną usługę, więc nie bierz nigdy żadnych kursów powrotnych.

Jeśli wypracowałeś już sobie jakąś pozycję i coś sobą reprezentujesz zażądaj połowę zapłaty z góry - w ten sposób zminimalizujesz ewentualne straty. Musisz mieć świadomośc że niektórzy z Twoich pasażerów mogą być groźni, lub starać się uciec np. przed mafią. Zapytaj o to klientów, a oni na pewno ci powiedzą, dzięki temu zdążysz się przygotować się na ewentualne niespodzianki po drodze.

BBS: WANTED: passage for a small group to the Vequess system. Will pay $600
Zabójstwa
(Assassination)

Jeżeli nie troszczysz się o moralność, możesz podjąć się pracy jako płatny zabójca. Żeby móc wykonywać te misje musisz mieć odpowiedni stopień w Elite Rating (min. Below Average), od wyższego stopnia zależy natomiast jak jesteś opłacany. Podejmując się tego zlecenia otrzymasz wszystkie niezbędne informację na temat osoby którą masz zamordować, model i numer rejestracyjny statku którym się porusza, nazwę systemu i portu który będzie opuszczał o wyznaczonym czasie. Dane te będą dostępne w karcie kontraktów.

Ogólnie są dwa sposoby na przeprowadzanie tych misji. Możesz wylecieć kilka godzin (nawet dni) wcześniej z portu lub stacji orbitalnej w której dokuje ofiara, zaczekać na nią i natychmiast po opuszczeniu przez nią portu rozpocząć atak (np. rakietowy). Minusem tego rozwiązania jest narażenie się na kary pieniężne, atak policji, oraz wpisy do karty rekordów kryminalnych. Drugi sposób to zaopatrzenie się w szybki statek i Hyperspace Cloud Analyser. Wtedy najlepiej wylecieć 2-3 minuty po opuszczeniu stacji przez cel, zanalizować jego hyper-dziurę i skoczyć za nim w nadprzestrzeń. Jeśli dysponujesz szybszym statkiem będziesz tam przed nim, teraz wystarczy tylko zaznaczyć na czerwono jego dziurę (będzie za Tobą) i dowiesz się kiedy ofiara wleci do systemu.

Ustaw się i zaatakuj w odpowiednim czasie - powinno się udać. Jeśli misja jest zakończona powodzeniem, w karcie kontraktów obok danych o ofierze pojawi sie komunikat: DONE. By odebrać zarobione w ten sposób pieniądze musisz wrócić do systemu w którym przyjąłeś zlecenie. Czas powrotu nie gra roli - bywało że wracałem po roku i pieniądze były. Zdarza się też że ofiara dostanie "cynk" i nie wyleci wogóle. Wtedy najlepiej powrócić do poprzedniego save'a i wziąć inny kontrakt.

BBS: WANTED  Someone for a removal job. Mr Grant of Sisius Corp. needs removing from the Vequess system. Payment $10.500


Military missions >>>do góry
Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site