Home
Missions
Standard
Military
Hand Coded
Thargoids
Ranks
-

e-mail
PL FFE Site
Webmaster

Hosting by:
StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonwareBest view: IE 5+
800x600
1024x768
screen resolution


Misje Thargoidów
(Thargoids missions)

Nawet jeśli o tym nie wiesz, tak naprawdę to jest właśnie powód dla którego grasz w First Encounters.   W tych misjach, David Braben ukrył sens Frontiera, więc teraz nareszcie masz szansę go poznać. Zapraszam wszystkich śmiałków do lektury na temat misji Thargoidów, klanu który znacznie wyprzedził ludzi pod względem technologicznym, lecz ostatecznie został przez nich zwalczony i zmuszony do życia w ukrytym odległym systemie Miacke [37,144]


Thargoid Unknown w Akcji

 


Jak widać po datach jest to kontynuacja misji specjalnych. Gdy kończą się Hand Coded, zaczynają się właśnie misje Thargoidów. Śmiało można powiedzieć że są znacznie bardziej pasjonujące od tych ostatnich, biorąc w nich udział odkryjesz prawdę o Thargoidach, będziesz mógł znaleźć się tak blisko tego klanu, jak żaden inny człowiek od czasu pokonania ich przez INRA. A przede wszytkim będziesz miał okazje zrozumieć co tak naprawdę jest esencją Frontiera: nawet jeśli grałeś w niego latami, wykonując te misje przeżyjesz coś czego do tej pory nie znałeś, coś co stawia First Encounters w zupełnie innym wymiarze...
Getting The Argents Quest

Żeby dostać Argents Quest'a musisz znaleźć się w stolicy Alliance, a dokładniej w porcie gwiezdnym New Rossyth (Alioth, [0,4]) około 20 października 3252. W tym dniu znajdziesz na BBS ogłoszenie dotyczące zakupu biletów na msze załobną za Mic Turner. Wpłać maksymalną kwotę, a zostanie ci zaoferowany Argent Quest - statek o największej mocy w całym wszechświecie, oraz misja, której celem będzie odkrycie tego co wydarzyło się w Mic Turner. Uwaga: Żeby dostać tą misję musisz mieć rangę Elite przynajmniej Competent.

BBS: TURNER'S REQUIREM Tickets available here for Mic Turener's memorial service. All donations go towards the new Quest's maiden voyage.Pleione

Twoim zadaniem jest dostanie się do ukrytego systemu Pleione [32,32] i zrobienie fotografii Turner Questa ,oraz pozyskanie i przekazanie urządzenia o nazwie Flight Recorder (Rejestrator Lotów). Aby dostać tą misję musisz polecieć na Gateway i zaopiekować się fundacją na rzecz dziennikarzy na BBS. W odpowiedzi dowiesz się co musisz zrobić, oraz że na Pleione znajduje się satelita obronny INRA. Następnie musisz wziąć od jedenej z wojskowych frakcji misję fotografowania (Classified Mission), by pozyskać pocisk nuklearny i transmission jammer.

Teraz udaj się do Pleione, kiedy przybędziesz na miejsce użyj zdalnej mapy orbitalnej (remote orbital map) żeby odnaleźć satelitę (krąży po orbicie w pobliżu Pleione 4b) i naceluj ją autopilotem. Podleć do satelity na kilkanaście kilometrów i zniszcz ją za pomocą pocisku nuklearnego, następnie leć do Turner Questa, zrób kilka zdjęć pod różnym kątem i zaczerpnij (scoop) Flight Recorder, który powinien leżeć w pobliżu Turnera. Jeśli lubisz historię możesz poprowadzić dochodzenie dotyczące zniszczonego statku Thargoidów (jest przy nim dużo Alien Aretefacts, możesz je zabrać)

BBS: Journalist's welfare foundLoosing The Flight Recorder

Jeśli w poprzedniej misji zgubisz rejestrator lotów, Alliance da Ci nową szansę byś mógł udowodnić że jesteś odpowiednią osobą, na odpowiednim stanowisku. Będą chcieli żebyś poleciał do Werner Starport na planecie Gold (Liaethfa [0,7]) i zabrał agenta. Jeśli będziesz na miejscu znajdź na BBS poniższe ogłoszenie, a zostaniesz skontaktowany z agentem, a raczej agentką. Jeśli tylko ją odbierzesz, natychmiast wystartuj i znikaj, inaczej INRA wysadzi twój statek w powietrze. Kiedy wrócisz do New Rossyth zostanie zaoferowana ci kolejna misja.

BBS: INTERGALACTIC FLORA ANF FAUNA INC has an urgent delivery of Old English Roses to be made to before tomorrow to relative in Red Square. All options considered.


Lost In Space

Kiedy wrócisz z Pleione lub Liaethfa, przedstawiciele Alliance poinformują cię że Mic odnalazł statek Thargoidów na Polaris [0,76] i potrzebuje cię do zbadania go. Tym razem oni wiedzą że w tamtym systemie jest satelita INRA i wyposażą twojego Quest'a w broń nuklearną i Transmission Jammer, więc nie będziesz musiał okradać wojska. Na tą misję będziesz potrzebował naprawdę dużo paliwa, więc dobrym pomysłem będzie tymczasowa wymiana twojego akceleratora plazmy na jakiś mały laser, oraz sprzedaż części osłon.

Jeśli wszystko zrobiłeś poleć na Polaris i zniszcz satelitę (znajduje się na orbicie Polaris 3d). Kiedy satelita przestanie istnieć w komputerze nawigacyjnym wybierz "????" i podążaj we wskazane miejsce. Kiedy przybędziesz do celu, oczom twoim ukaże się Thargoid Transporter, nie wahaj się i wyląduj w nim. Po chwili zobaczysz że twoj skaner nagle wypełnił się kropkami, wtedy normalnie poproś o zgodę na start (launch request).

Kiedy wydostaniesz się z transportera, zobaczysz że wszędzie wokół ciebie znajdują się statki Thargoidów, oraz że jesteś w systemie Miacke [37,144] oddalony o 1196 lat świetlnych (ly) od Słońca!!! Szok nieprawdaż? Zaczekaj chwilkę w pobliżu, a zostaniesz skontaktowany z Liderem Thargoidów, który będzie cię potrzebował by zacumować w swojej głownej stacji kosmicznej. Poleć tam używając swojego komputera nawigacyjnego (wybierz górne "????") i dokuj w niej. Teraz Thargoidzi zaproponują Ci misję...The Bugs have a problem

Thargoidzi mają nie lada problem - ich statki zostały zainfekowane przez INRA mycoid (cztałeś przecież gazety, nieprawdaż?) i potrzebują cię żebyś im pomógł. Teraz przyda się duża ilość paliwa, jako że Thargoidzi wyślą cię do Hotice [-3,-2] i zlecą kradzież szczepionek na mycoidy INRA. Skocz do Hotice i skieruj się w stronę Hotice 1. Na trójwymiarowej mapie galaktyki znajdź bunkier (rontier) i zniszcz go za pomocą broni laserowej, nie zaś pocisków jak powiedzieli ci Thargoidzi.

Wyląduj w pobliżu bunkra i rozwiń MB 4 mining machine. Po 2-3 godzinach maszyna odnajdzie kilka szczepionek, zapakuj je do ładowni, wystartuj i wracaj do Miacke (nie zapomnij gdzieś po drodze zatankować)

Jak się okazuje część z Was ma problemy z tą misją, ciężko nam powiedzieć dlaczego tak się dzieje, aczkolwiek zdarza się że nie możecie wydobyć lub wogóle znaleźć szczepionek. Oto kilka porad jak powinien wyglądać przebieg misji:

Po zniszczeniu bunkra laserami, powinieneś zobaczyć płomienie. Wyląduj w pobliżu
i rozwiń MB 4. Poczekaj chwilę i schowaj maszynę. Sprawdz inwentory, powinieneś mieć parę 'Mycoid Vaccine', jeśli ich nie masz to sprawdź czy masz miejsce, być może masz zapchaną ładownię odpadami radioaktywnymi lub czymś innym.

Jeśli wszystko jest w porządku, to możesz wydobyć tyle szczepionek ile masz miejsca w ładowni, wystarczy tylko rozwijać i chować maszynę.

Wiem z Waszych maili że niektórzy w desperacji lądowali nawet w ruinach bunkra (gratulacje) i wszędzie wokół nie mogąc nic wydobyć. Jeśli powyższa procedura została spełniona a wasza MB 4 nadal nic nie znajduje możecie posłać do Nas swój save postaramy się zbadać tą sytuację. Powodzenia.The Thargoids Reward

Kiedy wrócisz ze szczepionkami do Miacke, Thargoidzi złożą ci podziękowania i zaoferują w nagrodę Statek Wojenny Thargoidów: Thargoid Warship. Zgódź się i Warship'em wróć na Alioth'a. Wyląduj w New Rossyth i odbierz podziękowania od Alliance, następnie wyleć i badaj galaktykę swoim nowym statkiem
Commander Dzaskul radzi:

Na początku misji Thargoidów dostaniecie statek Turner Class, jest to najlepszy statek w grze, znacznie lepszy od Thargoickiego Warship'a, tak więc radzę zapisać sobie stan gry przed pzyjęciem statku wojennego Thargoidów bo poza wspaniałym silnikiem (zasięg ponad 600 lat świetlnych) nie dorównuje niczym Turnerowi, który będzie miał taki sam laser jak T. Warship a tylko mniejszy zasięg (ponad 90 Ly, choć większego i tak nie trzeba) a i tak będzie to najszybszy statek wsród ludzi. Ma on dużą ładowność gdzie będzie można zamontować sporą ilość generatorów osłon, co sprawi ze bedziecie praktycznie niezniszczalni...
Commander 3DH radzi:


- Getting The Argents Quest / Pleione


Misje te można spotkać od 5 Oct 3252, to jest poprawna data. Jak dolecisz do Alioth kup najtańszy statek i dopiero wtedy weź misje. Dostaniesz dwa razy więcej kasy i właśnie dlatego polecam kupić najtańszy starship.

Nie zapomnij o częstym nagrywaniu. Misji tej nie ma w kontraktach i nie ma żadnej daty, ale wygląda na to że musisz wrócić do 15 Dec 3252, inaczej nie dostaniesz następnych. Nawet nie będziesz zawiadomiony że nie wykonałeś zadania.

Postaraj się jak najszybciej wziąć od jedenej z wojskowych frakcji misję fotografowania - otrzymasz Nuclear Missile. Dają je losowo dlatego często Loaduj.

Jeśli wszystko dobrze zrobiłeś, po powrocie do Alioth pojawi się komunikat z gratulacjami.

- The Bugs have a problem


Mała uwaga: od Thargoidów dostaniesz uzbrojenie więc radzę sprzedać swoje zanim tam polecisz. Ja musiałem zaczynać od nowa bo nie wymienili mi mojego lasera, chyba że lubisz 500/900T potwory - twoja sprawa.


- The Thargoids Reward:Nareszcie nagroda, ale oczywiście nie bez problemów. Często zdarza się że czekasz na statek miesiącami i nic, tutaj podaje najpewniejszy ale i tak nie zawsze skuteczny sposób. Jak już wylądujesz nie przyspieszaj czasu tylko czekaj cierpliwie na komunikat.

W pierwszym będą kazali Ci poczekać na rozładunek, w drugim zapytają cię czy chcesz statek Thargoidów, dopiero teraz przyspiesz czas. Po jakimś czasie dostaniesz statek a jak nie to loaduj i powtarzaj aż do skutku.

Ale to nie koniec, jak będziesz go już miał nie nagrywaj tylko odrazu wracaj do Alioth (dwa skoki!). W między czasie przyjrzyj sie dokładnie swojemu statkowi. Pierwsze co rzuca się w oczy to 65.000T Alien Artefaktów!! Nieźle jak na statek o 149T pojemności, jak oni to upchnęli?

Druga rzecz to brak Autopilota, też mi zawansowana rasa. W Alioth dokuj w stacji orbitalnej Gotham Park. Na miejscu sprzedaj wszystkie Alien Artefakty i kupuj dosłownie wszystko, 1000 tarcz i inne bajery.

Teraz mała uwaga, pojemność statku będze zależeć od ilości kupionych towarów, np.500T paliwa to 500T pojemności. Po zakupach leć do New Rossyth i dopiero teraz nagraj stan gry.

Ale powiem szczerze taki statek morderca nie daje wiele przyjemności ani satysfakcji z gry, jest prawie niezniszczaly, wytrzyma nawet zderzenie ze stacją orbitalną i być może z planetą.Uwagi Webmastera

Na stronie głównej działu missions napisałem że znajomość misji specjalnych zmniejszy przyjemność z gry, dzieje się tak między innymi po wejściu w posiadanie T. Warship'a czy Turnera Class, oraz fortuny którą zarobisz na tych misjach.

Ja zawsze latam zwykłymi statkami jak Cobra czy Harris, Courier etc, ponieważ tylko one oddają prawdziwy klimat Frontiera. Pamiętaj o tym jeśli chcesz grać jak miliony graczy na świecie w FFE latami...
 


Ranks & Medals >>>

 

do góryFrontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site