Home
Patch PL

Versions
Azzorek
e-mail
PL FFE Site
Webmaster


Hosting by:

StareGry.pl
stare gry, klasyka,
abadonware


Best view: IE 5+
800x600
1024 x 768
screen resolution


Patch PL

Patch PL to spolszczenie gry Frontier: First Encountes, które bazuje na JJFFE 28 John'a Jordan'a.

JJFFE to patch (program) który umożliwia uruchomienie Frontiera pod Windowsem i kilkoma innymi systemami nawet na bardzo
szybkim komputerze. Żadnego DOS-a, DOS-Box-a itp. Klikamy i Gramy, a wszystko działa świetnie.

Aby zainstalować Patch PL po sciągnieciu i rozpakowaniu archiwum dobrze zapoznaj się z dołączoną dokumentacją.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora, Patch PL musi zostać zainstalowany do folderu głównego gry First Encounters. Domyślna rozdzielczość Patcha PL to 1024x768, jeśli zamierzasz korzystać z innej, wgraj odpowiedni konfig (konfigi dołączone do Patcha)

Po zainstalowaniu na pulpicie utworzą się skróty do dwóch różnych wersji: FFE PL i FFE Semi-PL. mogą ze sobą współpracować i są w pełni kompatybilne. Wersja Semi-PL posiada niespolszczone nazwy statków, medali, stopni, rang, przepustek i kilku innych rzeczy.

Nie każdy mógł się pogodzić ze spolszczonymi statkami (np ja :-)) i Azzorek wydał wersję PL a następnie Semi-PL. Obie są równie dobre więc wybierzcie sami.Patch PL Download Section:

Patch PL v 2.0 - patch spolszczający FFE  Kilka słów o patchu:

Spolszczenie powstawało w wielkich mękach, przez ponad 2 lata aż wreszcie udało się je opublikować. Tak naprawdę powstały 3 wersje. Pierwsza (autor nieznany) była poniżej krytyki pod względem merytorycznym jak i ortograficznym.

Drugą stworzył Cmdr. Doman który w zasadzie zrobił ją dla potrzeb własnych a dopiero później dogadaliśmy się że po poprawkach będzie można ją opublikować. Niestety Doman nigdy nie dokończył patcha i kontakt z nim się urwał, prawdopodobnie zaginął podczas jednej z wypraw z których relacje można zobaczyć w dziale Gallery.

Kolejnym człowiekiem który postanowił zrobić spolszczenie był Cmdr. Azzorek, człowiek wywodzący się ze świata Amigi, przyzwyczajony do ELITE II PL zapragnął zrobić Patch PL od podstaw. Tak też się stało i naprawdę znakomity Patch PL ukazał się w Polskim Serwisie Frontiera. Jego finalna wersja jest maksymalnie dopracowana przez Azzorka i czujnych użytkowników oraz doposażona w inteligentny instalator.

Życzymy miłego grania :-)

--
Cmdr SICK, Cmdr Azzorek.

sick@irc.plVersions>>>do góryFrontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Patch PL by Radek Szklarek © 2005, based on JJFFE by John Jordan.
Everything else ©2007 Marcin Oleksy unless otherwise stated
     PL Frontier: First Encounters Web Site