Home
Shipyard 
Equipment
New Ships
Drives

 

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


      

Eagle Mk3 / Orzeł Mk 3


 

Eagle Mk3
HULL MASS: 8t
MASS (FULLY LADEN): 30t
INTERNAL CAPACITY (NO DRIVE): 22t
RETRO THRUSTER ACCELERATION: 15 Earth G
MAIN THRUSTER ACCELERATION: 28 Earth G
CREW: 1
GUN MOUNTINGS: 1
FUEL SCOOP: NO
MISSILE PYLONS: 2
HYPERSPACE RANGES: Class 1: 10.00 Class 2: Class 3:
STANDARD DRIVE: Class 1
INTERNAL CAPACITY (WITH CLASS 1 DRIVE): 12t
TYPICAL COST: 43,000
DESIGNER: Imperial Navy Research Department
MANUFACTURER: Gutamaya Corporation
INSERVICE DATE: 3199
ALLEGIANCE: Empire
Wygląda na to, że na usunięcie błędów konstrukcyjnych Orła Mk II Imperium wyłożyło większą sumę pieniędzy. Projektanci uporali się ze wszystkim w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Mówiło się nawet, że inżynierowie Imperium tworząc swój projekt bazowali na pomysłach Federacji. Nowa wersja miała poprawione wszystkie większe i mniejsze mankamenty MK II.

Cały czas jest niesamowicie szybki. Jednak tym razemnie tylko posiada tak ogromne przyspieszenie, jest w stanie również skutecznie hamować. Zaden inny statek wojenny nie jest w stanie dokonywać takich nagłych zmian prędkości jak Mk III.

W tym wszystkim najbardziej zagadkowe jest to, że Imperium udało się dokonać tych wszystkich zmian nie zmieniając specjalnie rozmiarów statku. Sprawa w sądzie ciągnęła się błisko piętnaście łat, jednak ze względu na brak funduszy ze strony Federacji została umorzona.Opinie użytkowników:Azzorek:
Doskonały myśliwiec dalekiego zasięgu. Po zainstalowaniu napędu wojskowego drugiej klasy, jest niesamowicie skutecznym statkiem do zadań specjalnych tj, misje szpiegowskie, bombardowania czy też przewożenie przesyłek dla Armii Federacji bądź Marynarki Imperium. Latałem na nim bardzo długo i miałem okazję docenić jego niespotykaną manewrowość i szybkość, które szczególnie przydały mi się podczas walk i lotu nad powierzchnią planet.

Potężne silniki główne zapewniają przyspieszenie 28 razy większe od przyspieszenia ziemskiego co sprawia, że statek ten jest trudnym celem nawet dla wystrzelonej torpedy, czy pocisku, a małe wymiary skutecznie utrudniają wrogom celne trafienie laserem. Ze względu na małą ładowność, Orłem MK3 trudno się walczy.

Wyposażenie statku jest ograniczone do minimum i nie zapewnia efektywnie żadnych osłon, silnego uzbrojenia, czy specjalizowanych urządzeń pokładowych. Dlatego też, Orzeł MK3 staje się praktycznie nieprzydatny do wykonywania wszelkich zamachów (brak osłony dla Bomby Energetycznej), jak również górnictwa czy nawet korsarstwa (niemożność założenia Harpuna Towarowego). Ja osobiście przelatałem na tym statku 4 lata (w grze) przy nastęującej konfiguracji:

Napęd : Klasa 2 Napędu Wojskowego
Broń: 1MW Laser Pulsacyjny
Dodatki:
System ECM
Wojskowy System ECM
Tarcze Atmosferyczne
Autopilot
Kamery Wojskowe

W takim zestawienu zostają nam 3 tony wolnego załadunku, co śmiało jest wykorzystane na Paliwo Wojskowe, dzięki czemu osiągamy zasięg 30 lat świetlnych. Przy misjach na duże odległości, można zdjąć Tarcze Atmosferyczne lub Autopilota, zyskując jedną tonę więcej ładowności i osiągając tym samym maksymalny zasięg (po dokupieniu czwartej tony paliwa wojskowego) 40 ly. Również bardzo ważną zaletą Orła MK3 jest duża moc silników hamujących (wstecznych) - 15G.

Dzięki temu statek ten jest w stanie w błyskawicznym czasie zmienić wektor lotu i siłę pędu, co z pewnością docenią piloci manewrujący nad powierzchniami planet szczególnie podczas misji szpiegowskich (fotografowania). Jest to jedyna rzecz która daje temu Myśliwcowi znaczącą przewagę na swoim starszym bratem - Orłem MK2. Orła MK3 polecam wszystkim doświadczonym pilotom, a także początkującym, gdyż stanowi on doskonałą maszynę do nauki sprawnych i szybkich manewrów lądowania, jak również unikowych (podczas walki). Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych myśliwców Imperium !

Dodaj swoją opinię >>>


Poprzedni / Następny

FIGHTERS

 

 Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002-2007 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site