Home
Shipyard 
Equipment
New Ships
Drives

 

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


      

Transporter


 

Transporter
MASS (FULLY LADEN): 200t
INTERNAL CAPACITY (NO DRIVE): 160t
RETRO THRUSTER ACCELERATION: 4 Earth G
MAIN THRUSTER ACCELERATION: 9 Earth G
CREW: 3
GUN MOUNTINGS: 3
FUEL SCOOP: NO
MISSILE PYLONS: 2
HYPERSPACE RANGES: Class 2: 6.00 Class 3: 13.50 Class 4: 24.00 Class 5: 37.50
STANDARD DRIVE: Class 3
INTERNAL CAPACITY (WITH CLASS 3 DRIVE): 115t
TYPICAL COST: 241,000
DESIGNER: Lakon Spaceways
MANUFACTURER: Gupta Industrial Corporation
INSERVICE DATE: Pre-2500
ALLEGIANCE: Independent, Federation

Pomimo swojej nazwy, transporter tak naprawdę to niewielki statek handlowy,
a nie jednostka transportowa floty. Ta niefortunna nazwa z pewnością odstraszyła wielu potencjalnych kupców tego niewielkiego, łatwego w prowadzeniu statku.

Trochę szkoda, ponieważ ci, którzy jednak zdecydowali się na niego i trochę nim polatali, nawet nie myślą o jego zamianie na inny. Wygodny, pozwala na przewożenie 100 ton ładunków. Są bardzo popularne wśród społeczności górniczej. Dlaczego? Wszystko wyjaśnia jedno spojrzenie na niski, płaski dziób statku.

Jest specjalnie przystosowany do czerpania paliwa z przestrzeni kosmicznej. Może nie najlepiej nadaje się do walki, ponieważ jego kształty pozostawiają zbyt wiele niemożliwych do osłonięcia miejsc, mają jednak całą masę innych zalet, które głównie przydają się w systemach, gdzie panuje spokój.Opinie użytkowników:Cmdr. Mackus:
Ogólne Informacje:
Transporter to lekki statek handlowy. Przyśpieszenie 9g, ciąg wsteczny 4g, trochę mało jak na tak lekki statek. Ładownia mieści 160 ton sprzętu i/lub towaru. Transporter wymaga tylko 3 członków załogi razem z komandorem. Zasięg z napędem klasy 3-ciej to 13ly, a klasy 4-tej 24ly.

Ekwipunek:
Laser 4MW na przedzie. Jako że posiada tylko jedną wieżyczkę, przełączanie pomiędzy widokami może być męczące. Napęd i liczba osłon zależna od okolicy w której handlujesz. Militarny raczej zbędny, chyba że handlujesz na dużych przelicznikach, wtedy miejsce się przyda. Laser Górniczy na rufie i Tractor Beam Cargo Scoop do drążenia asteroidów - te 11 ton nie robi zbytniej różnicy, a nuż się trafi asteroid napchany Precious Metals. Do tego oczywiście rzeczy jak automatic pilot, Scanner itp.

Misje i handel:
Transporter jest stworzony do transportu towarów. Jest tani w eksploatacji
i szybko zwróci koszty inwestycji. Teoretycznie można by nim wykonywać misje wojskowe, ale nie polecam tego pilotom o zdrowych zmysłach - tak jak Boa czy innymi transportowcami.

Podsumowanie:
Statek który każdy w karierze pilota musi mieć. Nie zeby był jakś szczególnie dobry - po prostu można szybko zarobić nim kasę na lepsze, droższe statki, o ile handlujesz na opłacalnych, bezpiecznych szlakach handlowych.


Dodaj swoją opinię >>>

 

Poprzedni / Następny

TRADING

 


 Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002-2007 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site