Home
Shipyard 
Equipment
New Ships
Drives

 

e-mail
PL FFE Site
Webmaster


      

Turner Class / Srebrny Ścigacz


 

Turner Class
HULL MASS: 29t
MASS (FULLY LADEN): 1272t
INTERNAL CAPACITY (NO DRIVE): 1243 t
RETRO THRUSTER ACCELERATION: 9 Earth G
MAIN THRUSTER ACCELERATION: 24.2 Earth G
CREW: 1
GUN MOUNTINGS: 1
FUEL SCOOP: YES
MISSILE PYLONS: 6
HYPERSPACE RANGES: Class 4 MD: 94.33 Class 5: 5.89 Class 6: 8.49 Class 7: 11.55
STANDARD DRIVE: Class 4 MD
INTERNAL CAPACITY (WITH CLASS 4 MILITARY DRIVE): 1207t
TYPICAL COST: 1,531,000
ALLEGIANCE: Alliance

 


Opinie użytkowników:Cmdr. Inquisitor:
Ten statek stanowi szczyt ludzkiej myśli technicznej - wyposażony w systemy projektowane specjalnie dla niego, najmocniejsze lasery, wspaniały napęd i mnóstwo miejsca na paliwo. Przeznaczono go do eksploracji kosmosu a może i do innych, tajemniczych celów. Jest duży, szybszy niż światło, rewolucyjny... najlepszy statek ludzkości!
Tyle propagandy.

Zalety: Statek jest rzeczywiście duży i wszystko w nim jest duże. Duże silniki, duży akcelerator plazmy w standardzie, dużo miejsca na akcesoria dodatkowe, duży zasięg hiperskokowy. Jak przystało na najlepszy statek, dysponuje również dobrym przyspieszeniem i silnikami hamującymi. Prowadzi się wyśmienicie, sterowność jest wystarczająca do walki manewrowej i rekompensuje brak wieżyczek. Przy załadowanym laserze 100MW i setce osłon uzyskujemy czołg z dużą armatą, bezpieczny nawet w najbardziej zatłoczonych piratami systemach - a paliwa i tak można załadować tyle, że wystarczy nawet na 1000 ly zasięgu. A do tego wszystkiego statek pięknie macha ogonkiem...

Wady: Zżeracz paliwa. Wystarczy spojrzeć na te gigantyczne silniki... O ile paliwa na hiperskok zużywamy niewielkie ilości, to na dolot do celu zazwyczaj idą całe tony. Pewną, dość subiektywną, wadą jest też "przepakowanie" statku - normalni ludzie czegoś takiego nie używają. Bezpieczny jak Pantera, zwinny jak Żmija, pojemny jak Boa... gdzie dreszczyk emocji? Latanie Turnerem staje się po jakimś czasie po prostu nudne.

Przeznaczenie: Doskonale sprawuje się jako statek dla odkrywcy-podróżnika. W każdym systemie jesteś dość bezpieczny więc możesz spokojnie polecieć, zrobić kilka zdjęć i wrócić w całości - o ile wziąłeś ze sobą zapas paliwa. Nie został do tego zaprojektowany, ale spokojnie można nim handlować (duża pojemność), przewozić paczki (z Eta Cassiopeia do AC+79o3888 średnio trwa to 3-4 dni) lub pasażerów (jw.). Nie wspomnę o zabójstwach (mocny laser zmiata cel w ułamku sekundy) i fotografowaniach/bombardowaniach (szybki, bezpieczny, zwrotny). Nie ma roli, w której by się nie sprawdził.

Podsumowując - brać, grać i latać... a jak już polatasz to sprzedaj w cholerę i kup sobie normalny statek.


Cmdr. Pietras:
Najlepszy i najgorszy statek w grze. Dlaczego? Najlepszy, bo z takim napędem, pojemnością i manewrowością jesteście w stanie polecieć wszędzie i zrobić co wam się żywnie podoba (pod warunkiem że wywalicie ten 900t Akcelerator Plazmy i zamontujecie jakiś rozsądny laser - 20MW starcza w zupełności - i trochę osłon na dokładkę). Nie musicie się bać piratów, policji ani w ogóle czegokolwiek. I to właśnie czyni ten statek najgorszym w grze, a to dlatego, że po jakimś czasie po prostu się wam znudzi. Możecie rozwalić wszystko, nawet nie strzelając, tylko po prostu zderzając się z celami. Według mnie mnie nie powinna nawet istnieć możliwość zatrzymania tego statku!
A jak już się nim nacieszycie to się go pozbądźcie i kupcie Harrisa, Cobrę, Couriera, czy czym tam latacie...

Tak na marginesie: nie trzeba wykonywać misji Thargoidów, by móc sobie to cudeńko zatrzymać. Po prostu odbierzcie statek i możecie sobie kontynuować wasze normalne działania. Co prawda na BBS-ie będą się pojawiać wiadomości od AAAI - producenta Turner Class - że macie wracać do New Rossyth, ale wystarczy je zignorować i nie zaglądać do New Rossyth, są inne porty w Alioth.

Dodaj swoją opinię >>>

 


Poprzedni / Następny

SPECIAL SHIPS

 

 Frontier: First Encounters by David Braben and Frontier Developments ©1995
Everything else ©2002-2008 Marcin Oleksy unless otherwise stated
    PL Frontier: First Encounters Web Site